Symboly obce

Erb obce Zbyňov ,vychádzajúci z historickej pečate obce z roku 1770 s kruhopisom SIGILVM PAGI ZBI/NO/W má túto podobu:

zbynov

V modrom štíte na zlatej pažiti stojaci strieborný, zlatokrídly, zlatovlasý, zlato nimbový anjel v striebornom rúchu s červeným plášťom cez ľavé plece, vo vystretej pravici držiaci zlatý lampáš s červeným plameňom, v ľavici striebornú kopiju na zlatej rukoväti, vľavo na pažiti stojí červený turnajový štít.

Vlajka obce Zbyňov, je okrúhla, uprostred zo štyroch pozdĺžnych pruhov vo farbách červenej, bielej, žltej a modrej.
zbynov_vlajka Vlajka má pomer strán 2:3 a ukončená je tromi cípmi t.j. dvoma zástrihmi, siahajúcimi do tretiny jej listu. Pečať obce Zbyňov, je okrúhla, uprostred s obecným symbolom a  kruhopisom OBEC ZBYŇOV. Pečať má priemer 35 mm, čo je v súlade s domácimi zvyklosťami a predpismi o používaní pečiatok s obecnými symbolmi.